Protestantse Kerk Vianen

Expositie Trotse Vrouwen

 

Trotse VrouwenHet project "Trotse Vrouwen van Tanzania" van Stichting Farm Friends is gekozen tot Diaconaal Zomerproject van de ZWO-commissie. Met de actie "Vrouw zoekt Boer" worden Nederlanders opgeroepen een (stukje) koe te doneren. Zo kunnen Tanzaniaanse boerengezinnen een beter bestaan opbouwen. Tijdens de hele maand juli zal daarvoor de opbrengst van de diaconiale collecte worden bestemd. Om het doel te ondersteunen zal in de maanden juli en augustus in de Grote Kerk een expositie met foto's van Paul van Goor te zien zijn. Eind 2007 was fotograaf Paul van Goor in Tanzania, om in opdracht van de stichting Farm Friends de werkzaamheden in een fotoverslag vast te leggen. De expositie kan elke woensdag en zaterdag van 13.30 - 16.00 uur in juli en augustus bekeken worden.

Tijdens het inrichten van de expositie met de ZWO-commissie (Zending Werelddiaconaat en Ontwikkelingssamenwerking) heeft Paul van Goor een toelichting gegeven op zijn bezoek aan Tanzania. Hij vertelde van de moeilijke foto-omstandigheden. Niet alleen omdat het licht zo ongenadig fel was, maar ook doordat hij niet de beschikking had over zijn gebruikelijke uitrusting. Bij het maken van de foto's van boerin Zidina droeg zij een prachtig wit gewaad. Paul vroeg aan tolk Rashied of ze dit kon afdoen omdat het erg fel was in de zon. De tolk vertelde Paul toen dat dit haar rouwkleed was: de dag ervoor had Zidina haar man begraven. Paul: "dat was toen zo ontzettend heftig, maar Zidina wilde beslist haar verhaal vertellen. De mogelijkheid om een koe te kunnen lenen en deze af te betalen betekende voor haar toekomst".

Trotse Vrouwen - Paul van Goor

Trotse Vrouwen expositie

Trotse Vrouwen expositie